Raf Statik Analizi

/Raf Statik Analizi
Raf Statik Analizi 2017-12-30T10:32:00+00:00

Raf Statik Analizi Kapasite Belirleme ve Raf Periyodik Kontrolü

Raf Statik Analizi ve Kapasite Belirleme

Rafların ölçüleri birebir alınıp konstrüksiyonun tasarımı gerçekleştirilmiştir. Tasarıma ait genel görünüşler aşağıda gösterilmişlerdir.
Kırmızı olan kısımlar gerilmenin diğer bölgelere nazaran daha fazla olduğu bölümlerdir. Bununla birlikte gerilmenin en düşük olduğu bölgeler koyu mavilerdir. Ardından gerilmenin artışına göre açık mavi, yeşil, sarı, kırmızı olarak gitmektedir ve bu bölgelerdeki gerilme bu renklerin sırasına göre artmaktadır. Yapılan analiz, konstrüksiyonda hiçbir hatanın bulunmadığı ve ideal olduğu durumdaki sonucu vermektedir.

 

 

 

Kırmızı olan kısımlar gerilmenin diğer bölgelere nazaran daha fazla olduğu bölümlerdir. Bununla birlikte gerilmenin en düşük olduğu bölgeler koyu mavilerdir. Ardından gerilmenin artışına göre açık mavi, yeşil, sarı, kırmızı olarak gitmektedir ve bu bölgelerdeki gerilme bu renklerin sırasına göre artmaktadır. Yapılan analiz, , konstrüksiyonda hiçbir hatanın bulunmadığı ve ideal olduğu durumdaki sonucu vermektedir.

Raf Periyodik Kontrolü

Depolardaki günlük işlemler, raf sistemlerinizin üzerindeki yapısal stres seviyesini zamanla arttırır. Bu, rafların yapısal bütünlüğünü ve yük taşıma kapasitelerini etkiler, raf sistemlerinizi muhtemel tehlikeli hale getirir. Bu yüzden düzenli muayene gereklidir. Güvenli raf sistemleri muayene hizmetlerimiz ekipmanlarınızın kullanım için güvenli ve en üst düzeyde verimli olduğundan emin olmanızı sağlar.
Tüm muayeneler EN 15512, EN 15620, EN 1562, EN 15635 ve EN 15878 Avrupa Standartları uyarınca yapılır
TS EN 15635 standardına göre, raf sistemleri yılda bir kez uzman kişiler tarafından kontrolleri yapılmalıdır.