Forklift Periyodik Kontrol

//Forklift Periyodik Kontrol

Forklift Periyodik Kontrol

7Mpk Kontrol olarak Forklift Periyodik Kontrol ile ilgili bilgi ve hizmet için bize ulaşabilirsiniz.Alanın da uzman kadromuz ve son teknoloji ürünleri ile hizmetinizdeyiz.

Makine Periyodik Kontrolleri konusunda yeteri kadar bilgi birikimi ve beraberce çalışmış olduğumuz bir birinden dereğerli müşterilerimiz,referanslarımız ile her geçen gün dahada yenilikçi bir çalışma sistemi içersindeyiz.Forklift Periyodik Kontrol denince aklınıza gelecek olan ilk isimlerden biri olmaya talibiz.MPK Kontrole ulaşmanız çok kolaydır,yönetmelik iş ve işçi sağlığına göre çalışan firmamız,bünyesinde yasal olmayan hiç bir şey barındırmaz.Forkliftin Emniyet Sistemleri Forkliftlerde bazı emniyet sistemlerinin bulunması zorunludur.Ve Bunlar devrilmelere,çarpmalara karşı geliştirilen üst korkuluklardır.Diyelim ki forklift devrildi,çalışan operatörün emniyet kemeri takması forklift altında ezilmesini engellemek amacıyla kullanılmaktadır. Devrilme durumlarında çalışan operatörün forkliftten dışarı düşmemesi için emniyet kemeri kullanılmaktadır,o yüzden emniyet kemeri, önemli bir emniyet konusu teşkil eder.Forklit Periyodik Kontrol konusunda kesinlikle unutulmamalı dır ki çoğu kez devrilen bir aracın içinde olmak dışarı fırlamaktan daha iyidir. Forkliftlerde, geri vitese takılan ses veren düzenekler önemli bir uygulamadır, kullanılması iş kazalarını azaltmaktadır. Ses çevrede bulunabilecek insanlar tarafından kolaylıkla duyulacak kadar yüksek olmalıdır olması gerekmektedir. İş bitiminde forkliftin yerinde emniyetli bir şekilde tespit edilmesi için mutlaka park freni bulunması zorunludur. Çalışma esnasında dikkat çekmek ve diğer çalışanları uyarmak için korna bulunması zorunludur. Çalışan operatörün yanları ve geriyi rahat görüşü için forkliftte yan ve gerektiğinde iç aynalar da bulunması zorunludur. Forklift ile çalışırken güvenlik ve iş verimi yönünden şu hususlara dikkat edilmelidir. Forklift Periyodik Kontrol olarak.Kesinlikle unutulmamalı dır ki güvenli çalışma iş kazalarını önler ve iş verimini artırır. Güvenli Çalışma İş aracında çalışan operatör harici personel bulunmamalıdır. Çalışan operatör mutlaka periyodik aralıklarla dinlenmeli, bu esnada makine kontrol edilmelidir. Gece çalışmalarında gerekli aydınlatma sistemi bulunması gerekir. İş makinelerinin ataşmanlarına tonajından fazla yük yüklenmemelidir. İş aracı çalıştığı sırada manevra yerlerinde ve malzeme altında kesinlikle personel bulunmamalıdır. Çalışan operatörün yapamayacağı arızalarda mutlaka yetkili servise haber verilmelidir. İş aracı ikaz lambası yandığı zaman iş aracı stop ettirilmelidir.Forklitf Periyodik Kontrol. Forklift yük taşırken yükün yerden yüksekliği 30’yi cm geçmemesi lazım. Yoksa yakıt sarfiyatı artar ve araç çekişten düşer. Meyilli alanlarda yükleme yapılmamalıdır.

Mpk Kontrol Forklit Periyodik Kontrol olarak hizmetinize hazırdır,bizlere ulaşmak için,iletişim sayfamızı kullabilirsiniz,telefonumuzdan 0 (262) 644 25 54 ulaşabilirsiniz ve ayrıcı online teklif formundan teklif alabilirsiniz.

By | 2015-12-11T15:33:35+00:00 December 11th, 2015|Blog|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment